איך להפיק סרטון תדמית?

31.12.2018

כתבו כאן לא מעט על השלבים של תהליך הפקת סרטון תדמית לעסק. מהבחינה הזו כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו יודעים את התורה…

יחד עם זאת, כאשר מתחילים לתכנן הפקת סרטון תדמית אנימציה או "רגיל" ישנם מספר היבטים טכניים שחשוב לקחת בחשבון. שימוש נכונן במרכיבים אלה יקבע במידה רבה את ההצלחה (או הפספוס) של הסרטון.

חשוב לתכנן מראש:

 • תאורה

  תאורה היא אחד ההיבטים הקריטיים ביותר כאשר חושבים איך להפיק סרטון תדמית. היא מגדירה את כל האווירה של הסרטון. תאורה גרועה יכולה להפוך סיפור רציני לקליל מדי ולהיפך, ובכך לפגוע במסר הרצוי. שימוש נכון בתאורה עוזר לשכנע את הצופים להפנות את מבטם לנקודה המיועדת, דבר המבטיח כי לא יחמיצו היבטים חשובים של הסרטון. אם התאורה הופכת להיות מסיחה מדי, הצופים עלולים להפסיק לצפות בסרטון.  לתאורה יש חשיבות גם כאשר רוצים להוסיף לסרטון תדמית אנימציה.

 • מוזיקה

  עוד משהו שאסור לשכוח כאשר מתלבטים איך להפיק סרטון תדמית. התפקיד העיקרי שלה הוא להגביר את ההשפעה של התוכן על הצופים. ברוב הפרסומות, המוסיקה מהווה יותר ממחצית האפקטיביות (כמה מפחידים היו סרטי אימה בלי מוזיקה מתאימה?). מוזיקה יכולה למשל לקשר רגשות חיוביים למותג, כי היא פונה לרגש. יש הרבה מקרים בהם אנשים זוכרים את המנגינות שנים אחרי כן (נקה 7 אמרנו?).

 • אפקטים קוליים

  אפקטים קוליים עוזרים מאד להדגיש רגעים או תנועות מסוימות בסרטון. השפעתם על הצופים לא תמיד מודעת, אבל תמיד קיימת. לא מדובר דווקא על אפקטים מורכבים או יוצאי דופן – לפעמים הדגשה של צלילים יומיומיים עושה את העבודה.

 • תנועת מצלמה

  לשים מצלמה על חצובה ולצלם זה כבר לא מספיק היום. כדי לחזק את תחושת התנועה צריך שגם המצלמה תזוז. (משתמשים במייצב תנועה – גימבל). זה יתן תחושה אמיתית של תנועה, ויוסיף להרגשה של מקצועיות ושל השקעה בסרטון.

 • תוכנה

  דע את התוכנה! נכון שצריך לדעת איך לעבוד עם התוכנה הנכונה כי תמיד יהיה צורך לערוך את הצילומים. אבל זו אינה הסיבה העיקרית: היכרות מעמיקה עם התוכנה תעזור גם בתכנון הצילומים והבימוי.

האלמנטים הללו חשובים גם בתהליך ההפקה של סרטון תדמית אנימציה. הם דורשים השקעה בלימוד ובידע, אבל ב – 100% מהמקרים, ההשקעה משתלמת.

דברו איתנו

דרך מנחם בגין 88 תל-אביב מיקוד 6713835

טל: 077-5125110

פקס: 077-5125113

talk@marketmaster.co.il

יצירת קשר